Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

1

Луговской Віктор, користувач 1ua
Віктор Луговской
Тема: Наш вуз
Боярський коледж екології і природних ресурсів (Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.). Боярський коледж екології і природних ресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України (БКЕіПР)

Засновано 17 червня 1902
Акредитація: І рівня
Президент директор Кропивко Сергій Володимирович[1]
Студентів: бл. 500
Веб-сайт: http://boyarkacolleg...
Юридична адреса: С-г технікум, м. Боярка-2, Київська область, 08152[2]

Боярський коледж екології і природних ресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України (БКЕіПР) — вищий навчальний заклад І ступеню, відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ), розташований у місті Боярці Київської області.
Відділення БКЕіПР:
Відділення економіки та землевпорядкування — розпочало свою роботу в 2009 році внаслідок реорганізації структури відділень денної форми навчання. На відділенні навчається 270 студентів, які отримують професійні знання із спеціальностей (І ступінь акредитації): «Оціночна діяльність», «Організація виробництва», «Обслуговування програмних систем і комплексів», «Землевпорядкування»;
Відділення екології — було створено у 2006 році на базі агрономічного відділення та готує техніків-екологів для роботи на промислових підприємствах, спеціалізованих екологічних та санітарно-екологічних установах з метою контролю та охорони навколишнього середовища. На відділенні навчається 180 студентів із спеціальності «Прикладна екологія»;
Відділення лісового і садово-паркового господарства — було створено в 2006 році та здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» із спеціальностей: «Промислове квітництво», «Лісове господарство», «Зелене будівництво і садово-паркове господарство»;
Відділення заочної освіти — На відділенні ведеться підготовка фахівців за спеціальностями: «Агрономія», «Землевпорядкування» (спеціалізація «Правове регулювання земельних і майнових відносин»), «Прикладна екологія», «Організація виробництва» (аграрний менеджмент), «Зелене будівництво і садово-паркове господарство».

Історія

Сучасний Боярський коледж екології і природних ресурсів бере свій початок від практичної школи бджільництва, яка була заснована 17 червня 1902 року «Височайшим повелінням Государя Імператора» про виділення 5 десятин землі та 150 штук дубових та соснових колод Південно-російському товариству бджільництва для будівництва школи у Збірно–Будаївський лісовій дачі поблизу залізничної станції Боярка. Цьому передувало 10 років цілеспрямованої і наполегливої діяльності членів відділу бджільництва на чолі з видатним науковцем, громадським діячем і меценатом Олексієм Хомичем Андріяшевим. У процесі створення бази — з 2 жовтня 1902 року по 7 липня 1904 року, Практична школа бджільництва містилася у місті Києві по вулиці Іванівський (тепер Тургенівська), 10, в найманому О. Х. Андріяшевим приміщенні. Власне Олексій Андріяшев подарував школі навчальну пасіку з 70 бджолами, бібліотеку, пасічницький музей, майстерні для виготовлення обладнання, склад з пасічницьким інвентарем і став довічним попечителем школи.
Знаменною подією в історії школи та сучасного міста Боярки стало перебазування закладу 7 липня 1904 року з Києва до Боярки.
Після смерті О. Х. Андріяшева (1907) попечителем школи обрали Василя Федоровича Ващенка.
12 листопада 1909 року школі було присвоєно назву «Боярська практична школа бджільництва, садівництва та городництва ім. О.Х. Андріяшева».
У 1911 році навчальний заклад було реорганізовано у нижчу першорядну школу пасічництва, яка за 4 роки давала середню освіту.
У 1918 році школа практичного бджільництва була реорганізована в Боярську пасічницьку професійну школу ім. П. І. Прокоповича.
За СРСР — у 1930 році профшколу реорганізовано в Боярський сільськогосподарський технікум бджільництва та шовківництва.
30 листопада 1957 року в місті Києві створений Український республіканський заочний сільськогосподарський технікум. 21 серпня 1959 року відповідно до наказу Міністерства сільського господарства УРСР № 780 Український республіканський заочнийсільськогосподарський технікум був переведений на базу Боярського сільськогосподарського технікуму.
Вже за незалежності України (1991) наказом по Міністерству сільського господарства і продовольства України № 84 від 11 березня 1997 року в технікумі ліквідований навчально-методичний відділ із заочної освіти і його перейменовано в Боярський сільськогосподарський технікум.
Постановою Кабінету Міністрів України № 526 від 29 травня 1997 року «Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів» технікум передано до сфери управління Національного аграрного університету (НАУ) (тепер Національний університет біоресурсів і природокористування України) зі збереженням юридичної особи.
Відповідно до наказу ректора Національного аграрного університету від 19 липня 2004 року № 360 Боярський сільськогосподарський технікум реорганізовано і перейменовано на Боярський коледж екології і природних ресурсів, який є правонаступником технікуму у всіх сферах його діяльності.
Від 2005 року в коледжі здійснюється професійно-технічна підготовка бджолярів на курсах бджільництва[4].
Наказом ректора Національного аграрного університету від 20 січня 2005 року № 22 на базі «Боярського коледжу екології і природних ресурсів НАУ» створено Відокремлений структурний підрозділ Національного аграрного університету «Боярський коледж екології і природних ресурсів».
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 945 «Питання Національного аграрного університету» виданий наказ ректора університету про перейменування Відокремленого структурного підрозділу Національного аграрного університету «Боярський коледж екології і природних ресурсів» у Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярський коледж екології і природних ресурсів.
Нині (2000-ні) Боярський коледж екології і природних ресурсів тісно співпрацює із багатьма підприємствами, організаціями і установами Київської та інших областей, які є базою для проведення практичного навчання студентів.

19 грудня 2011


1


  Закрити  
  Закрити